Opublikowano: 4 maja 2017 przez Mikołaj Pasek

Korzyści z posiadania ubezpieczenia biletu lotniczego

Korzyści-z-posiadania-ubezpieczenia-biletu-lotniczego

Podróż samolotem dla wielu osób na świecie stała się codziennością. Zarówno dostęp tego środka komunikacji, szybkość  przemieszczania się dzięki niemu, a także coraz tańsze ceny biletów lotniczych powodują  że często decydujemy się podróżować właśnie w ten sposób.

Niestety wiele osób posiada nieprzyjemne wspomnienia związane z przelotem, wykazując negatywne opinie na temat tego środka transportu. Nie chodzi tu o osoby, które były świadkami katastrof, lub bliskich poszkodowanych w wypadkach lotniczych. Mamy na uwadze osoby które np. zagubiły bagaż lub został im on skradziony na terenie lotniska, ich lot był odwołany lub z przyczyn technicznych opóźniony. Dla większości pasażerów właśnie takie sytuacje kształtują negatywną opinię tego środka transportu. A przecież można uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, sprawdzając, jakie ubezpieczenie lotnicze posiadamy.

Większość przewoźników oferuje nam standardowe ubezpieczenie lotnicze na wypadek zagubienia bagażu lub jego kradzieży. Wydaje się to wystarczające zabezpieczenie, jednak trzeba wspomnieć, że większość ubezpieczycieli gwarantuje zwrot wartości naszego mienia do kwoty około 5 tysięcy zł. Osobom, którym wartościowe przedmioty zaginęły lub w czasie podróży przedmioty te zostały uszkodzone, polisa nie gwarantuje zwrotu ich pełnej wartości. Pasażerowie, którzy przewożą drogocenne przedmioty, powinni dodatkowo zabezpieczyć siebie i swój bagaż właśnie taką polisą. Jednak ewentualność zagubienia lub uszkodzenia bagażu nie powinna być jedynym powodem zakupu dodatkowej polisy. Na lotnisku możemy również znaleźć się w bardzo niekomfortowej sytuacji np. odwołania lotu. I w tym przypadku, posiadając dodatkowe ubezpieczenie, możemy oczekiwać zwrotu kosztów ceny biletu lotniczego, transportu zastępczego, a nawet jeśli czas oczekiwania na przywrócenie odwołanego lotu trwa dobę, firma ubezpieczeniowa zagwarantuje nam nocleg w hotelu.

Chcąc uzyskać zwrot kosztów ceny biletu, należy najpierw dowiedzieć się, z jakich przyczyn zaplanowana podróż się nie odbyła w terminie (najczęściej tych informacji udziela przewoźnik na lotnisku). Ma to wbrew pozorom  bardzo duże znaczenie, ponieważ ubezpieczyciel zwraca koszty podróżującym w przypadkach, kiedy podróż nie odbyła z przyczyn zależnych od przewoźnika (np. zły stan techniczny samolotu). W sytuacji odwołania lotu z powodu złej pogody, przewoźnik niestety nie rekompensuje nam utrudnień, jakie nas spotkały na lotnisku. Pomimo tego warto zadbać o własne bezpieczeństwo w trakcie pobytu na lotnisku i podczas lotu, wykupując dodatkowe ubezpieczenie lotnicze.

O Autorze 

Comments are closed.