Opublikowano: 28 kwietnia 2015 przez pwlzeb

1000 zł w 18 miesięcy

Od roku korzystam z konta w banku Credit-Agricole. Pora na małe podsumowanie.

Credit-Agricole powstał po rebrandingu Lukas Banku – kojarzonego z kredytami konsumenckimi. Zmieniły się barwy i podejście do klienta. Bank zachęca do zakładania kont promocją „Jesteś gotowy na 1000 zł?” i trudno przejść wobec tej promocji obojętnie.

Aby przystąpić do promocji należy spełnić 7 prostych warunków:

1. Otworzyć konto, np z tego linku >>>>TUTAJ<<<, z dostępem do serwisu internetowego. Działanie serwisu w wersji demonstracyjnej można sprawdzić pod adresem: http://demo.credit-agricole.pl/

2. Złożyć wniosek o wydanie karty, otwarcie rachunku oszczędnościowego i uruchomienie usługi CAsaver.

3. Zapewnić stałe wpływy na konto. Konieczne jest podpisanie „Zlecenia przekazywania środków”, lub „Deklarację stałego zasilania konta”. Co miesiąc wpływy muszą wynieść co najmniej 1500 zł. Dwukrotne niezapewnienie wpływu pozbawia nas szansy na kolejne premie.

4. Nie wyrażać sprzeciwu wobec działań marketingowych. Brzmi groźnie, ale nie ma się czego bać. Nie przypominam sobie, aby w ciągu roku ktoś do mnie dzwonił z jakimiś ofertami.

5. Wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Z tego prawa bank korzysta – dostałem kilka maili. Jeśli ktoś potrzebuje więcej spokoju, może przekierować je do kosza.

6. Podać numer telefonu oraz e-mail -warunek konieczny do spełnienia warunków 4. i 5.

7. Potwierdzić przystąpienie do promocji.

 

Uczestnikiem promocji nie może być osoba, która miała konto w CA w ciągu ostatnich 90 dni, lub była uczestnikiem promocji „Jesteśmy gotowi” – trzech poprzednich edycji.

Premie pieniężne są przyznawane maksymalnie przez 18 miesięcy.

Ile możemy zyskać?

100 zł – na „dzień dobry”, za pierwszy wpływ min. 1500 zł (może być to przelew z innego konta). Jeżeli wpływ zapewnimy w maju, premię uzyskamy najpóźniej ostatniego dnia czerwca.

100 zł – za przeniesienie konta z innego banku – jeżeli upoważnimy Bank do zamknięcia konta w dotychczasowym banku i zgodzimy się, aby powiadomił pracodawcę o nowym rachunku do przelewania wynagrodzenia. Premia zostanie przelana w kolejnym miesiącu po złożeniu wniosku i pierwszym wpływie na konto min. 1500 zł

+300 zł – za opłacenie rachunków – jednorazowo należy przedstawić rachunki  w Banku z prośbą o włączenie do promocji. Rachunki mogą dotyczyć jedynie opłat za gaz, prąd, wodę, ścieki, abonament telewizyjny, opłatę za telewizję kablową, satelitarną, telefon. Rachunek musi być wystawiony osobą z którą prowadzimy gospodarstwo domowe, na adres zamieszkania lub zameldowania osoby biorącej udział w promocji. Rachunki możemy dodać do systemu samodzielnie korzystając ze strony. Każdorazowo za opłacenie rachunku otrzymamy 5% zwrotu. Aby osiągnąć maksymalny zwrot musimy opłacić rachunki za 6000 zł, co w perspektywie osiemnastomiesięcznej daje jedynie 333,34 zł miesięcznie.

+ 500 zł, maksymalnie  27,77 miesięcznie– za płatności kartą. To jest najbardziej skomplikowany punkt promocji. Posiadamy kartę, którą staramy się płacić za wszystko… Kwota płatności zostaje zaokrąglona do pełnych 5 złotych (ustawiamy tak w CAsaver). Kwota dopełnienia wędruje na nasze konto oszczędzam, a na koniec miesiąca dostajemy odsetki promocyjne w wysokości 50% zgromadzonego kapitału, nie więcej niż 27,77. Innymi słowy, z zaokrągleń musimy uzbierać 55,54 zł.

Wykonując płatności minimalna kwota przekazana na CAsaver wyniesie 0,01 zł, a maksymalna 4,99. Średnio, jedna płatność pozwoli nam zaoszczędzić 2,5 zł. Statystycznie, uzbieranie kwoty 55,54 zł wymagać będzie 23 płatności. Jeżeli nie mamy nawyku płacenia kartą, może być to pewna trudność, jednak zapewniam – robiąc drobne zakupy – nie będzie to dla nas większy problem. Dodatkowo, aby w danym miesiącu policzyła się premia, musimy zrobić zakupy na min. 500 zł.

Kilka rad, jak szybciej uzbierać pieniądze na CAsaver:

– kupujemy bilety komunikacji miejskiej w automatach z funkcją płatności kartami, bilet za 2,80 zł zasili CAsaver o 2,20.

– podłączamy kartę do serwisów typu mPay – płacąc za parking 1 zł – 4 złote wędrują na CAsaver.

– kupujemy znaczki pocztowe przez envelo.pl – znaczek za 1,75 da nam kwotę 3,25 zł

– wysyłamy przez paczkomaty? Koszt wysłania paczki wynosi 8,99. Zamiast doładować konto powyższą kwotą, robimy doładowanie kilkakrotnie – rozbijając kwotę, na kilka mniejszych, np. 2,99 + 3 + 3 – przekażemy na CAsaver 6,01 zł

– tankujemy paliwo – zamiast lać za 100 zł, lejemy za 100, 01 zł

Przykładów można mnożyć, każdy znajdzie dla siebie dobre rozwiązania…

 

Ogromnym plusem Credit-Agricole, jest dobra obsługa. Wiele razy dzwoniłem na infolinię, nie czekam na obsługę tyle, co np. w Alior Banku. Bank często wychodzi naprzeciw klientowi i zdarza się, że uznaje reklamacje nie do końca zasadne w imię dobrej współpracy.

Pomówmy o kosztach.

Możemy otworzyć konto w trzech wariantach:

Prosto Oszczędzające, Prosto Oszczędzające Plus i Prosto Oszczędzające Premium. Nie będę się zajmować rachunkiem najprostszym, bo wiąże się on z opłatami, zajmijmy się dwoma kolejnymi.

Spełniając warunki promocji do uzyskania maksymalnych korzyści (wpływ min. 1500 zł i 500 zł płatności kartami), za konto Prosto Oszczędzające Plus nie zapłacimy ani za prowadzenie konta (brak wpływu 1500 zł to opłata 9,90), ani za korzystanie z karty (brak płatności na kwotę 500 zł to opłata 7,90 zł).

W przypadku konta Prosto Oszczędzającego Premium miesięczny wpływ musi wynieść min. 10000 zł, w przeciwnym razie zostanie naliczona opłata za prowadzenia konta w wysokości 14,90. Warto zaznaczyć, że konto Premium nie posiada żadnych innych opłat (wypłaty z bankomatów na całym świecie 0 zł, zlecenia stałe i przelewy w placówce Banku – 0 zł).

Nie ma tu innych ukrytych kosztów.

Comments are closed.