Opublikowano: 14 kwietnia 2015 przez pwlzeb

Ile zaoszczędzisz będąc lojalnym klientem?

Często zastanawiam się, czy karty lojalnościowe to zysk, czy dodatkowe obciążenie. Niejednokrotnie dokonywałem wyboru sklepu tylko dlatego, ze mogłem zdobyć kilka punków w programie lojalnościowym. Przeliczmy zatem ile wynosi realny zysk jeśli jesteśmy lojalnym klientem.

 

Carrefour Rodzinka

Program dotyczy przede wszystkim klientów mniejszych sklepów – Carrefour Market. Klient po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymuje kartę Rodzinka wraz z dwoma kartami mini (breloczki). Dzięki temu, aż trzy osoby mogą gromadzić punkty na jednym koncie.

Wykonując zakupy dostajemy punkty w zależności od wydanych pieniędzy:

0,01 zł – 9,99 zł  – 1 punkt

10,00 – 19,99 – 3 punkty

20,00 – 29,99 – 6 punktów

1000 zł i więcej – 300 punktów

 

Wystarczy zgromadzić 600 punktów aby otrzymać bon o wartości 10,00 zł. Innymi słowy każde 6 punktów to 0,1 zł, 1 punkt to 0,01(6) zł

Wydając jednorazowo 100 złotych otrzymamy 30 punktów o wartości 0,50 zł. Oznacza to, że realny zysk w programie to 0,5%, ale to nie wszystko. Robiąc zakupy będziemy otrzymywać kupony z określeniem liczby punków i warunku jaki należy spełnić aby te punkty otrzymać. Jeżeli zatem zakup np. owoców za kwotę 50 złotych będzie promowany dodatkowo 60 punktami to tak, jakbyśmy dostali złotówkę. Może to niewiele, ale w skali roku można trochę zaoszczędzić.

Punkty Payback

W tym programie mamy kilkudziesięciu partnerów, wydawać by się mogło, że łatwiej zgromadzimy punkty. Zasada naliczania punktów nie jest tu już taka prosta. U głównych partnerów wygląda to następująco:

Real, Orange (faktury i doładowania): każde wydane 2 zł – 1 punkt

BP: w Wild Bean Cafe: 2 zł – 1 punkt; paliwo każde 2 litry – 3 punkty

Empik: każde wydane 3  zł – 1 punkt

 

u kilku oficjalnych partnerów:

Multikino, PSB-Mrówka (wyjątki!) 2 zł – 1 punkt

Smyk, Allegro (TYLKO w aplikacji mobilnej)  – 3 zł – 1 punkt

 

Bardzo ciekawa jest oferta Banku Zachodniego BZ WBK. Jeżeli mamy możliwość otrzymania bezpłatnej karty, za każde wydane 3 złote kartą kredytową i 6 złotych kartą debetową otrzymamy 1 punkt.

Co z tego mamy? Punkty można wymienić na nagrody rzeczowe, lub traktować jako formę bezgotówkowej zapłaty za usługi i towary. Najczęściej każde 1000 punktów to 10 złotych.

Obliczmy na przykładzie hipermarketu Real ile w rzeczywistości otrzymamy korzyści. Aby otrzymać 1000 punktów powinniśmy dokonać zakupów na kwotę 2000 zł. Z tego mamy 10 złotych. Zysk realny to 0,5%

Club CLUBCARD

Program lojalnościowy sklepów Tesco. Za każde 2 złote uczestnik dostaje 1 punkt. Każde 300 punktów to 3 złote. Podobnie jak u konkurencji jest możliwość zdobycia dodatkowych punków za pomocą specjalnych kuponów i akcji promocyjnych. Tutaj także mamy 0,5% zniżki.

 

 

 

 

Comments are closed.