Opublikowano: 11 marca 2016 przez pwlzeb

Bezpłatne konta już nie istnieją?

Początek roku przyniósł tak zwany podatek bankowy. Banki po części przerzuciły koszty na klientów czyniąc swoje oferty już nie tak atrakcyjnymi. Generalnie mamy zasadę – nie korzystasz w sposób aktywny z naszych usług – płać. Warto już dziś przejrzeć nasze nieaktywne konta, bo możemy mieć na nich pokaźny dług (jeśli mieliśmy wiele kont, polecam Biuro Informacji Kredytowej).

Okazuje się jednak, że w połowie marca 2016 roku jest jeden bank , który nie karze nas za trzymanie w nim naszych pieniędzy. Smart Bank jest instytucją działającą tylko w internecie. Bez opłat założymy i utrzymamy tam konto, dostaniemy kartę debetową z możliwością bezpłatnej wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w kraju i na świecie.

Inne banki wymagają aktywności. Dość dobrą ofertę dostaniemy w mBanku, o ile nie przeszkadza nam szukanie bankomatów. Warunkiem zwalniającym z oplaty za kartę jest wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych.

Ciekawie wygląda oferta Raiffeisen Polbanku. Za 3 złote miesięcznie otrzymamy kartę z możliwością wypłaty ze wszytkich bankomatów, oraz ubezpieczenie: pomoc domowa, medyczna i drogowa. Szczególnie na uwagę zasługuje to ostatnie. Ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy pojazdu, który jest zarejestrowany na nas, lub naszego członka rodziny na skutek: awarii, przebicia opony, braku paliwa, kradzieży lub wypadku. Samochód może zostać naprawiony w miejscu zdarzenia (pokryjemy koszty części) lub odholowany. Jeżeli zdarzenie miało miejsce dalej niż 50 km od miejsca zamieszkania, a naprawa nie jest możliwa na poczekaniu – zostanie nam zapewniony pojazd zastępczy, nocleg w hotelu lub przejazd komunikacją miejską.

Podsumowanie ofert zamieszczam w tabeli (marzec 2016). Sprawdziłem także, które oferty przeznaczone są dla cudzoziemców, i czy można całożyć konto całkowicie online.

 

konta

Comments are closed.