Podwójna Szansa z lokatą strukturyzowaną w Banku Zachodnim WBK

Opublikowano: 24 kwietnia 2017 przez Mikołaj Pasek

Podwójna-Szansa-z-lokatą-strukturyzowaną-w-Banku-Zachodnim-WBK

Lokata strukturyzowana jest elementem ofert wielu banków. Jej największą zaletą jest to, że odpowiedzialność za powierzone środki spoczywa na specjalistach w dziedzinie inwestycji. Często mylona z funduszami inwestycyjnymi cechuje się zupełnie innym sposobem zarządzania pieniędzmi. Na czym dokładnie polega konstrukcja lokaty strukturyzowanej i czy można na niej zarobić?

Przykładem lokaty strukturyzowanej jest lokata Podwójna Szansa w Banku Zachodnim WBK. Produkt składa się z dwóch części. Pierwsza jest analogicznym produktem do lokaty bankowej i odpowiada za bezpieczeństwo i ochronę powierzonego kapitału. Zapewnia ona 100 proc. gwarancji odzyskania zainwestowanych środków. Reszta to część inwestycyjna, której celem jest osiągnięcie zysku na poziomie 23 proc. Produkt oferowany jest klientom w okresie subskrypcji między 30 kwietnia br a 13 maja br. Jak sama nazwa wskazuje, okres lokaty to dwa lata, a minimalna kwota, od jakiej można ulokować na niej pieniądze, to 3000 złotych.

Co pracuje na zyski? Otóż część inwestycyjna lokaty to przede wszystkim akcje spółek, które wchodzą w skład indeksu S&P500. Jednakże atutem dla klienta jest pewny zysk zarówno w okresie spadku, jak i wzrostu owych akcji. W sytuacji, kiedy klient dotrwa do końca umowy zostaje mu zapewniony zwrot 100 proc. zainwestowanego kapitału. W przypadku, kiedy klient zdecyduje się na rezygnację z umowy przed ukończeniem 24 miesiąca, nie zostanie mu naliczony zysk z części inwestycyjnej, a dodatkowo bank pobierze prowizję w wysokości od 3 do 6 proc. To, ile bank pobierze, uzależnione będzie od tego, ile czasu pozostało klientowi do zakończenia umowy.

W przypadku tego rodzaju produktów inwestycyjnych ważna jest dywersyfikacja, czyli podzielenie kapitału klienta na różne aktywa. Dzięki temu klient zyskuje bezpieczeństwo bowiem nie lokuje wszystkiego w jedno miejsce, a dodatkowo daje sobie możliwość zbudowania kapitału większego niż na tradycyjnej lokacie bankowej. Lokata strukturyzowana Podwójna Szansa dedykowana jest dla klientów banku BZ WBK oraz dla wszystkich zainteresowanych ową ofertą. Okresy subskrypcji podane są na stronie internetowej banku, który ma prawo do zamknięcia wpływów przed zakończeniem okresu subskrypcji.