Prześwietlamy ofertę – nju dodatkowy

Opublikowano: 29 kwietnia 2015 przez pwlzeb

Kiedy kupiłem aktywację numeru w nju mobile, nie spodziewałem się, że będziemy mieć z żoną dwa numery z nielimitowanymi połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych, nielimitowane smsy i 2 GB internetu za 48 zł miesięcznie, czyli 24 zł za numer. A jednak! Wszystko to możliwe dzięki nowej ofercie – nju dodatkowy.

 

Jak to działa?

W planie „nju dodatkowy” mamy możliwość „podpięcia” dodatkowy numer telefonu pod naszą ofertę abonamentową.

1. Numer dodatkowy korzysta z planu taryfowego numeru głównego. Jeżeli numer główny ma włączoną usługę „jeden na wszystko” (korzysta z nielimitowanych połączeń do polskich sieci komórkowych i stacjonarnych, z nielimitowanych smsów, mmsów i 2 GB internetu za 39 zł miesięcznie), numer połączenia numeru dodatkowego są doliczane do rachunku numeru głównego. Koszt aktywacji drugiego numeru to 9 zł miesięcznie.  W sumie, za dwa numery zapłacimy 48 złotych!

2. Otrzymujemy jedną fakturę, jeden raz ją opłacamy, wszystkie połączenia mamy w jednym miejscu.

3. Możemy odłączyć numer dodatkowy poprzez wypowiedzenie umowy. Dzięki miesięcznemu okresowi wypowiedzenia mamy dużą elastyczność.

Rezygnując z numeru głównego, numer dodatkowy będzie miał naliczane opłaty według cennika, bez limitów wydatków, natomiast będzie można je włączyć.

Jak włączyć?

Musimy spełnić warunki:

1. Posiadać numer w abonamencie nju mobile, zamówić możemy >>>TUTAJ<<<<

2. Dokupić nową aktywację  w nju dodatkowy poprzez:

a) zakup nowego numeru w nju mobile

b) zakup abonamentu na numerze, który należy do nju mobile na kartę

c) przeniesienie do planu dodatkowego numeru z innej sieci

UWAGA: numer na kartę i numer z innej sieci NIE mogą być zarejestrowane na inną osobę. W takim przypadku musielibyśmy zrobić cesję (płatna wg. cennika dotychczasowego operatora), albo właściciel drugiego numeru przenosi go do nju na kartę i usuwa swoje dane rejestracyjne. Jak to zrobić – poniżej instrukcja.

Dodatkowy numer telefonu będzie korzystał z planu taryfowego, jaki posiada numer główny.

Mam już 2 numery w nju z rachunkiem, czy mogę jeden z numerów przenieść do nju dodatkowy?

Nie, ale na to też jest metoda. Jeden z numerów przenosimy do nju na kartę. Wypełniamy wypowiedzenie umowy składając wysyłając takie pismo >>>Pobierz załącznik<<< na adres:

Nju mobile
ul. Jagiellońska 34
96-100 Skierniewice

Numer zmigruje na kartę pierwszego dnia po zakończeniu okresu rozliczeniowego po 30 dniowym okresie wypowiedzenia. Innymi słowy procedura zajmie od 31 do 61 dni.

Jeżeli jeden z tych numerów jest zarejestrowany na kogoś innego, po przeniesieniu numeru na kartę usuwamy dane rejestracyjne. Opis jak to zrobić znajdziemy tutaj: wyrejestrowanie. Gdy otrzymamy potwierdzenie wyrejestrowania, możemy zakupić aktywację na ten drugi numer (można go wcześniej zarejestrować na nasze dane).

 

O samej ofercie nju mobile

Nju mobile to tania marka operatora Orange. W nju mobile mamy tanie połączenia (19 groszy za minutę do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych), smsy i mmsy (9/19 groszy), i Internet (19 groszy za 1 MB).  Cechą charakterystyczną są limity wydatków:

1) za rozmowy w Polsce, na polskie numery komórkowe i stacjonarne zapłacimy nie więcej 29 złotych, po włączeniu usługi „do komórkowych za 19 zł”, limit zmniejsza się do 19 złotych za połączenia do sieci komórkowych i 10 złotych do stacjonarnych.  Innymi słowy – za 29 złotych rozmawiamy ile tylko chcemy – bez ograniczeń.

2) za SMSy i MMSy zapłacimy nie więcej niż 9 złotych

3) za Internet zapłacimy nie więcej niż 19 złotych – ale… możemy korzystać z pakietów, czy innych usług obniżających koszt.

Najniższy rachunek jaki dostaniemy od nju mobile to 9 złotych miesięcznie.

1000 zł w 18 miesięcy

Opublikowano: 28 kwietnia 2015 przez pwlzeb

Od roku korzystam z konta w banku Credit-Agricole. Pora na małe podsumowanie.

Credit-Agricole powstał po rebrandingu Lukas Banku – kojarzonego z kredytami konsumenckimi. Zmieniły się barwy i podejście do klienta. Bank zachęca do zakładania kont promocją „Jesteś gotowy na 1000 zł?” i trudno przejść wobec tej promocji obojętnie.

Aby przystąpić do promocji należy spełnić 7 prostych warunków:

1. Otworzyć konto, np z tego linku >>>>TUTAJ<<<, z dostępem do serwisu internetowego. Działanie serwisu w wersji demonstracyjnej można sprawdzić pod adresem: http://demo.credit-agricole.pl/

2. Złożyć wniosek o wydanie karty, otwarcie rachunku oszczędnościowego i uruchomienie usługi CAsaver.

3. Zapewnić stałe wpływy na konto. Konieczne jest podpisanie „Zlecenia przekazywania środków”, lub „Deklarację stałego zasilania konta”. Co miesiąc wpływy muszą wynieść co najmniej 1500 zł. Dwukrotne niezapewnienie wpływu pozbawia nas szansy na kolejne premie.

4. Nie wyrażać sprzeciwu wobec działań marketingowych. Brzmi groźnie, ale nie ma się czego bać. Nie przypominam sobie, aby w ciągu roku ktoś do mnie dzwonił z jakimiś ofertami.

5. Wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Z tego prawa bank korzysta – dostałem kilka maili. Jeśli ktoś potrzebuje więcej spokoju, może przekierować je do kosza.

6. Podać numer telefonu oraz e-mail -warunek konieczny do spełnienia warunków 4. i 5.

7. Potwierdzić przystąpienie do promocji.

 

Uczestnikiem promocji nie może być osoba, która miała konto w CA w ciągu ostatnich 90 dni, lub była uczestnikiem promocji „Jesteśmy gotowi” – trzech poprzednich edycji.

Premie pieniężne są przyznawane maksymalnie przez 18 miesięcy.

Ile możemy zyskać?

100 zł – na „dzień dobry”, za pierwszy wpływ min. 1500 zł (może być to przelew z innego konta). Jeżeli wpływ zapewnimy w maju, premię uzyskamy najpóźniej ostatniego dnia czerwca.

100 zł – za przeniesienie konta z innego banku – jeżeli upoważnimy Bank do zamknięcia konta w dotychczasowym banku i zgodzimy się, aby powiadomił pracodawcę o nowym rachunku do przelewania wynagrodzenia. Premia zostanie przelana w kolejnym miesiącu po złożeniu wniosku i pierwszym wpływie na konto min. 1500 zł

+300 zł – za opłacenie rachunków – jednorazowo należy przedstawić rachunki  w Banku z prośbą o włączenie do promocji. Rachunki mogą dotyczyć jedynie opłat za gaz, prąd, wodę, ścieki, abonament telewizyjny, opłatę za telewizję kablową, satelitarną, telefon. Rachunek musi być wystawiony osobą z którą prowadzimy gospodarstwo domowe, na adres zamieszkania lub zameldowania osoby biorącej udział w promocji. Rachunki możemy dodać do systemu samodzielnie korzystając ze strony. Każdorazowo za opłacenie rachunku otrzymamy 5% zwrotu. Aby osiągnąć maksymalny zwrot musimy opłacić rachunki za 6000 zł, co w perspektywie osiemnastomiesięcznej daje jedynie 333,34 zł miesięcznie.

+ 500 zł, maksymalnie  27,77 miesięcznie– za płatności kartą. To jest najbardziej skomplikowany punkt promocji. Posiadamy kartę, którą staramy się płacić za wszystko… Kwota płatności zostaje zaokrąglona do pełnych 5 złotych (ustawiamy tak w CAsaver). Kwota dopełnienia wędruje na nasze konto oszczędzam, a na koniec miesiąca dostajemy odsetki promocyjne w wysokości 50% zgromadzonego kapitału, nie więcej niż 27,77. Innymi słowy, z zaokrągleń musimy uzbierać 55,54 zł.

Wykonując płatności minimalna kwota przekazana na CAsaver wyniesie 0,01 zł, a maksymalna 4,99. Średnio, jedna płatność pozwoli nam zaoszczędzić 2,5 zł. Statystycznie, uzbieranie kwoty 55,54 zł wymagać będzie 23 płatności. Jeżeli nie mamy nawyku płacenia kartą, może być to pewna trudność, jednak zapewniam – robiąc drobne zakupy – nie będzie to dla nas większy problem. Dodatkowo, aby w danym miesiącu policzyła się premia, musimy zrobić zakupy na min. 500 zł.

Kilka rad, jak szybciej uzbierać pieniądze na CAsaver:

– kupujemy bilety komunikacji miejskiej w automatach z funkcją płatności kartami, bilet za 2,80 zł zasili CAsaver o 2,20.

– podłączamy kartę do serwisów typu mPay – płacąc za parking 1 zł – 4 złote wędrują na CAsaver.

– kupujemy znaczki pocztowe przez envelo.pl – znaczek za 1,75 da nam kwotę 3,25 zł

– wysyłamy przez paczkomaty? Koszt wysłania paczki wynosi 8,99. Zamiast doładować konto powyższą kwotą, robimy doładowanie kilkakrotnie – rozbijając kwotę, na kilka mniejszych, np. 2,99 + 3 + 3 – przekażemy na CAsaver 6,01 zł

– tankujemy paliwo – zamiast lać za 100 zł, lejemy za 100, 01 zł

Przykładów można mnożyć, każdy znajdzie dla siebie dobre rozwiązania…

 

Ogromnym plusem Credit-Agricole, jest dobra obsługa. Wiele razy dzwoniłem na infolinię, nie czekam na obsługę tyle, co np. w Alior Banku. Bank często wychodzi naprzeciw klientowi i zdarza się, że uznaje reklamacje nie do końca zasadne w imię dobrej współpracy.

Pomówmy o kosztach.

Możemy otworzyć konto w trzech wariantach:

Prosto Oszczędzające, Prosto Oszczędzające Plus i Prosto Oszczędzające Premium. Nie będę się zajmować rachunkiem najprostszym, bo wiąże się on z opłatami, zajmijmy się dwoma kolejnymi.

Spełniając warunki promocji do uzyskania maksymalnych korzyści (wpływ min. 1500 zł i 500 zł płatności kartami), za konto Prosto Oszczędzające Plus nie zapłacimy ani za prowadzenie konta (brak wpływu 1500 zł to opłata 9,90), ani za korzystanie z karty (brak płatności na kwotę 500 zł to opłata 7,90 zł).

W przypadku konta Prosto Oszczędzającego Premium miesięczny wpływ musi wynieść min. 10000 zł, w przeciwnym razie zostanie naliczona opłata za prowadzenia konta w wysokości 14,90. Warto zaznaczyć, że konto Premium nie posiada żadnych innych opłat (wypłaty z bankomatów na całym świecie 0 zł, zlecenia stałe i przelewy w placówce Banku – 0 zł).

Nie ma tu innych ukrytych kosztów.

Ile zaoszczędzisz będąc lojalnym klientem?

Opublikowano: 14 kwietnia 2015 przez pwlzeb

Często zastanawiam się, czy karty lojalnościowe to zysk, czy dodatkowe obciążenie. Niejednokrotnie dokonywałem wyboru sklepu tylko dlatego, ze mogłem zdobyć kilka punków w programie lojalnościowym. Przeliczmy zatem ile wynosi realny zysk jeśli jesteśmy lojalnym klientem.

 

Carrefour Rodzinka

Program dotyczy przede wszystkim klientów mniejszych sklepów – Carrefour Market. Klient po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymuje kartę Rodzinka wraz z dwoma kartami mini (breloczki). Dzięki temu, aż trzy osoby mogą gromadzić punkty na jednym koncie.

Wykonując zakupy dostajemy punkty w zależności od wydanych pieniędzy:

0,01 zł – 9,99 zł  – 1 punkt

10,00 – 19,99 – 3 punkty

20,00 – 29,99 – 6 punktów

1000 zł i więcej – 300 punktów

 

Wystarczy zgromadzić 600 punktów aby otrzymać bon o wartości 10,00 zł. Innymi słowy każde 6 punktów to 0,1 zł, 1 punkt to 0,01(6) zł

Wydając jednorazowo 100 złotych otrzymamy 30 punktów o wartości 0,50 zł. Oznacza to, że realny zysk w programie to 0,5%, ale to nie wszystko. Robiąc zakupy będziemy otrzymywać kupony z określeniem liczby punków i warunku jaki należy spełnić aby te punkty otrzymać. Jeżeli zatem zakup np. owoców za kwotę 50 złotych będzie promowany dodatkowo 60 punktami to tak, jakbyśmy dostali złotówkę. Może to niewiele, ale w skali roku można trochę zaoszczędzić.

Punkty Payback

W tym programie mamy kilkudziesięciu partnerów, wydawać by się mogło, że łatwiej zgromadzimy punkty. Zasada naliczania punktów nie jest tu już taka prosta. U głównych partnerów wygląda to następująco:

Real, Orange (faktury i doładowania): każde wydane 2 zł – 1 punkt

BP: w Wild Bean Cafe: 2 zł – 1 punkt; paliwo każde 2 litry – 3 punkty

Empik: każde wydane 3  zł – 1 punkt

 

u kilku oficjalnych partnerów:

Multikino, PSB-Mrówka (wyjątki!) 2 zł – 1 punkt

Smyk, Allegro (TYLKO w aplikacji mobilnej)  – 3 zł – 1 punkt

 

Bardzo ciekawa jest oferta Banku Zachodniego BZ WBK. Jeżeli mamy możliwość otrzymania bezpłatnej karty, za każde wydane 3 złote kartą kredytową i 6 złotych kartą debetową otrzymamy 1 punkt.

Co z tego mamy? Punkty można wymienić na nagrody rzeczowe, lub traktować jako formę bezgotówkowej zapłaty za usługi i towary. Najczęściej każde 1000 punktów to 10 złotych.

Obliczmy na przykładzie hipermarketu Real ile w rzeczywistości otrzymamy korzyści. Aby otrzymać 1000 punktów powinniśmy dokonać zakupów na kwotę 2000 zł. Z tego mamy 10 złotych. Zysk realny to 0,5%

Club CLUBCARD

Program lojalnościowy sklepów Tesco. Za każde 2 złote uczestnik dostaje 1 punkt. Każde 300 punktów to 3 złote. Podobnie jak u konkurencji jest możliwość zdobycia dodatkowych punków za pomocą specjalnych kuponów i akcji promocyjnych. Tutaj także mamy 0,5% zniżki.